Chytré knihy pro zvídavé lidi


Velryba [edice Zvíře]

Velryba [edice Zvíře]

Základní informace
Autor
EAN 9788087757246
Nakladatelství Élysion
Rok vydání 2022
Formát 170 x 240 mm
Kategorie Knihy / Naučné knihy / Příroda / 
Skladem Ano
Běžná cena 621 Kč
Cena 540 Kč


☆ ☆ ☆ ☆ ☆
Počet recenzí 0

Anotace

Velryby jsou největší zvířata, která kdy žila na zemi: nejdelší zaznamenaný jedinec měřil 33 metrů a nejtěžší vážil více než 171 tisíc kilogramů. Jen jazyk plejtváka obrovského může vážit víc než celý slon. Velryby patří mezi nejinteligentnější zvířata, které známe, dokážou zůstat více než hodinu pod vodou a říká se, že se dožívají více než 200 let.

Kniha popisuje vývojové a ekologické pozadí, a rovněž i kulturní historii těchto po dlouhou dobu pronásledovaných, avšak dnes oslavovaných savců. Autor Joe Roman zkoumá roli velryb v lidských dějinách, mytologii, umění, literatuře a vědě, od příběhů o mořeplavci Brendanovi, až po Moby Dicka. Vysvětluje, jak se změnil náš pohled na velryby: před sto lety bylo uvíznuté zvíře na mělčině většinou uvítáno nožem, dnes lidé přichází se čluny a speciálními postroji, aby pomohli zmítajícímu se tvorovi zpět do moře.  

Nová publikace nakladatelství Élysion bude přínosem pro všechny, kteří se zajímají o velryby a ochranu oceánů, ale i pro čtenáře studující kulturní historii a přírodní vědy. 

Autor knihy Joe Roman je mořský biolog, který za svou kariéru provedl mnoho biologických výzkumů a napsal nespočet publikací zabývajících se kytovci. 

Kniha obsahuje 106 obrázků, z nichž 39 je barevných.

Novinky v našem knihkupectví

Klikněte na obrázek a dozvíte se víc.

Sova - Edice zvíře

Sova
Morris Desmond

Vlk - Edice zvíře

Vlk
Marvin Garry

Mámo, táto v komoře je krockodýl

Mámo, táto v komoře je krockodýl
Lipský Matěj

Vlci

Vlci
Gommile Axel