O nás

Představení

Naše společnost Lobo Knihy s.r.o. vznikla za účelem navázat na činnost našeho knižního vydavatelství Élysion nakladatelství s.r.o. a to s myšlenkou rozvinout naše působení v knižním oboru nejen na vydavatelskou část, ale i na přímou distribuci knih směrem k zákazníkovi.

Élysion nakladatelství s. r. o.

Vydavatelství existuje od roku 2007 (jako fyzická osoba), kdy jako svou první publikaci vydalo v americké licenci knihu světoznámého biologa Davida L. Mecha. s názvem Arktický vlk – Deset let se smečkou.

V roce 2013 se firma úspěšně transformovala do právnické osoby s názvem Élysion nakladatelství s.r.o.

Pro naše vydavatelství je standardem nejen vysoká kvalita zpracování knih, ale i pečlivý výběr titulů a to především s přírodní a hobby tematikou. Nicméně v nabídce nakladatelství nechybí ani pohádky, či tituly Karla Čapka. O úspěších nakladatelství svědčí také skutečnost, že se podařilo podepsat smlouvy na vydání knih s takovými giganty jako jsou Discovery Channel nebo National Geographic.

Lobo Knihy s. r. o.

Právě na výše uvedené úspěchy bychom rádi navázali naší novou společností Lobo Knihy s. r. o., která se bude primárně věnovat prodeji knih nejen z našeho vydavatelství. Stejně jako klademe důraz na kvalitu našich knih, chceme tyto záruky kvality přenést také do našeho prodeje.

Naše cíle

Naše knihkupectví bychom rozdělili do čtyř částí, které jsou spolu úzce propojené.

    • Elektronický prodej knih
    • Fyzický prodej knih
    • Posluchárna
    • Kavárna

Elektronický prodej knih

Pochopitelně i my máme zájem na tom, aby naše knihkupectví mělo co nejširší okruh zákazníků, který je základem pro růst firmy, umožňující rozšiřování nabídky činností našim zákazníkům.

Proto se nebráníme ani prodeji knih v podobě e-shopu. S touto činností máme dlouholeté zkušenosti díky naší další společnosti, Lobo Design s.r.o., která se dlouhodobě věnuje grafické činnosti a tvorbě webových aplikací a tudíž disponujeme kvalitním nástrojem, umožňujícím naším zákazníkům nejen jednoduchý nákup na elektronické platformě, ale i propojení jejich účtů se zákaznickou registrací v našem kamenném obchodě.

Nedílnou možností bude možnost vyzvednout si objednané zboží v obchodě.

Fyzický prodej knih

Hlavní stránkou našeho podnikatelského záměru je přímý prodej knih zákazníkům. Máme ověřené, že velká část populace dává stále přednost nákupu knih v kamenném obchodě, a naším cílem je takovou službu nabízet. Pochopitelně si uvědomujeme, že knižní trh je rozdělen mezi několik velkých knižních hráčů.

Nechceme vytvářet konkurenci počtem knih či megalomanským pojetím knihkupectví, kde se v záplavě titulů ztratí i prodavač.
Chceme nabídnout přívětivé prostředí, přátelskou atmosféru a především kvalifikovaný personál, který knihám rozumí a je ochotný zákazníkovi poradit, vysvětlit. Naším cílem je, aby se zákazník na podobě našeho knihkupectví podílel aktivně. Ať již interaktivním přístupem na našich webových stránkách, kde jeho aktivitu budeme odměňovat knižními odměnami, či anketou přímo na prodejně.

Posluchárna

Protože chceme našim zákazníkům nabízet audioknihy, rozhodli jsme se vybudovat v našem obchodě i místo, kde si každý bude moci audioknihu, ještě před vlastním nákupem, poslechnout a rozhodnout se, zda koupit, či nekoupit.

Tato myšlenka úzce souvisí s tím, že chceme spokojené zákazníky, ne zákazníky zklamané, kteří zjistí, že se jim audiokniha nelíbí, protože je namluvena jinak než si při studiu obalu představovali.

Kavárna

Pochopitelně se nejedná o plnohodnotnou kavárnu, ale o tři, čtyři stolky (dle dispozice), kde si náš zákazník může objednat kávu / čaj a v klidu si knihu ještě před nákupem prohlédnout.

Toto místo by mělo být přestavitelné, abychom zde mohli pořádat autorská čtení, přednášky či malá divadelní představení pro dětské návštěvníky, pro které bychom rádi v těsné blízkosti, na dohled rodičů, vybudovali dětský koutek.

Charitativní činnost

Z našeho nakladatelství chceme převzít a dále rozšířit i charitativní činnost a pomoci zvířatům, která neměla v životě štěstí a nemohla prožít radostný, poklidný život plný péče a lásky.
Z každé prodané knihy věnujeme pět procent z našeho zisku spolku Lobo Archa z. s..

Nákupem získáte nejen krásnou knihu,
ale i pocit, že jste pomohli potřebným.

Tak zní jedna z myšlenek našeho knihkupectví.

Novinky v našem knihkupectví

Klikněte na obrázek a dozvíte se víc.

Bílá nemoc

Bílá nemoc
Čapek Karel

Tajemství Křišťálové hory

Tajemství Křišťálové hory
Junek Petr

Lední medvěd - Edice zvíře

Lední medvěd
Feeová Margery

Velryba - Edice zvíře

Velryba
Roman Joe