Chytré knihy pro zvídavé lidi


Lední medvěd [edice Zvíře]

Lední medvěd [edice Zvíře]

Základní informace
Autor
EAN 9788087757253
Nakladatelství Élysion
Rok vydání 2023
Formát 170 x 240 mm
Kategorie Knihy / Naučné knihy / Příroda / 
Skladem Ano
Běžná cena 518 Kč
Cena 450 Kč


☆ ☆ ☆ ☆ ☆
Počet recenzí 0

Anotace

Lední medvěd je skutečně majestátný tvor. Je největším suchozemským masožravcem, který může měřit na délku až 3 metry a jeho váha může dosahovat i 700 kilogramů.

Lední medvěd se stal symbolem diskuze a o změně klimatu na Zemi. Jejich přežití je ohroženou ztrátou arktického ledu a je tak jedním z nejviditelnějším důkazem dopadu klimatických změn na naší planetě.

Vyobrazení těchto nádherných stvoření zdobí fontány, římsy budov po celé Evropě. Často je jejich vyobrazení spojováno s nabídkou chlazených nápojů. Najdeme je v dětských knihách, na kolotočích či jako plyšové hračky nejmenších dětí.

Jejich kožešiny byly kdysi velmi ceněny. Smutnou historií jsou odchyty volně žijících medvědů pro zoologické zahrady či cirkusy, kde tyto divoké děti nekonečných bílých plání strádali v nevyhovujících podmínkách. Preparovaní, mrtví medvědi jsou i v dnešní době „ozdobou“ muzeí či luxusních nemovitostí.

Tato kniha je shrnutím přírodní a kulturní historie ledního medvěda. Popisuje evoluci, druh, životní prostředí a chování ledního medvěda. Přináší ukázky jeho zobrazení v umění, literatuře, filmu a reklamě.

Díky mnoha fotografiím, ilustracím a obrázkům kniha dokáže odlovit široké spektrum čtenářů, které se tuto obrovskou, krásnou, zdánlivě přítulnou, ale smrtelně nebezpečnou šelmu zamiluje.

Kniha obsahuje 104 obrázků, z nichž 76 je barevných.

Novinky v našem knihkupectví

Klikněte na obrázek a dozvíte se víc.

Bílá nemoc

Bílá nemoc
Čapek Karel

Tajemství Křišťálové hory

Tajemství Křišťálové hory
Junek Petr

Lední medvěd - Edice zvíře

Lední medvěd
Feeová Margery

Velryba - Edice zvíře

Velryba
Roman Joe