Chytré knihy pro zvídavé lidi


Návrat vlčího zpěvu

Návrat vlčího zpěvu

Základní informace
Autor
EAN 9788087757284
Nakladatelství Élysion
Rok vydání 2024
Formát 170 x 240 mm
Kategorie Knihy / Naučné knihy / Příroda / 
Skladem Ano
Běžná cena 840 Kč
Cena 730 Kč


☆ ☆ ☆ ☆ ☆
Počet recenzí 0

Anotace

Závěrečná kniha monumentální pentalogie, oceňované pro svou unikátní komplexnost, v níž autor zúročil své zkušenosti ze studia vlků a psovitých šelem, kterým se věnuje už plného půl století. V první části knihy detailně mapuje novodobý návrat vlků na území České republiky i nebezpečí, kterým musí každodenně čelit. Zabývá se především příběhy jednotlivých vlků u nás i v oblasti Černobylu a na americkém ostrově Isle Royale. Nevyhýbá se palčivým problémům chovatelů ovcí, kteří jsou nuceni naučit se znovu žít se šelmami za vlastními humny, a neváhá vést vnitřní polemiku s mysliveckou lobby. Podrobně se věnuje příběhu prvního zachráněného vlka (Bubly) na našem území, který zaktivizoval vlnu lidské solidarity, a který byl po úspěšné léčbě opět navrácen do divočiny. Čtivou a srozumitelnou formou uvádí čtenáře do tajuplného vlčího světa.

Druhá část knihy je intimním deníkem vlčí smečky, kterou autor dlouhodobě sleduje na pomezí Českého ráje a Podkrkonoší. Lyrickým jazykem líčí dobrodružné příběhy skrytých vlčích životů a dalších živých tvorů, kteří s nimi jejich půvabné lovecké teritorium obývají. Spjat s tímto krajem, přináší autor i pohled na kulturní a historické hodnoty tohoto koutu země.

Kniha přináší, kromě množství unikátních fotografií a ilustrací, spoustu nových informací a vrhá světlo do šera povědomí o těchto vysoce inteligentních a stále ještě po hříchu nepochopených šelem, které halí mlha starých lidských pověr a neodůvodněné bázně. Na mnoha místech knihy se rovněž zamýšlí nad stavem naší planety a nad alarmujícím negativním vlivem egoistických lidských aktivit.

Novinky v našem knihkupectví

Klikněte na obrázek a dozvíte se víc.

Bílá nemoc

Bílá nemoc
Čapek Karel

Tajemství Křišťálové hory

Tajemství Křišťálové hory
Junek Petr

Lední medvěd - Edice zvíře

Lední medvěd
Feeová Margery

Velryba - Edice zvíře

Velryba
Roman Joe